Takoj po počitnicah smo se učenci 2. a in učenci PŠ Lučine odpravili v šolo v naravi na Medvedje Brdo v CŠOD Medved.

Učenci so spoznavali različne živali, streljali z lokom, se igrali igre pastirčkov, gradili bivake, raziskovali okolico doma, se spuščali po toboganu, ki so ga naredili kar v domu, se spoznali z astronomijo in pogledali v Sonce ter v nočno nebo. V času šole v naravi je bil tudi pust, zato smo se tudi mi našemili in se odpravili na pustno rajanje. Učenci so pri dejavnostih uživali, se marsikaj novega naučili in med sabo povezali ter bolje spoznali. Med bivanjem v domu nas je obiskala tudi novinarka radia Prvi in z našimi učenci posnela kratek prispevek o astronomskih dejavnostih. Posnetek si lahko poslušate na spodnji povezavi.

V sredo se je naša šola v naravi zaključila in vrnili smo se domov v objeme staršev. Prva šola v naravi nam bo ostala v lepem spominu tudi s pomočjo slik, ki si jih lahko tudi vi pogledate v fotogaleriji.