Vsak tretji petek v novembru obeležujemo Dan slovenske hrane.

To je tudi priložnost, da podpremo slovenske pridelovalce in predelovalce hrane, da posežemo po lokalno pridelani hrani, podpremo prizadevanja za ohranjanje čistega, zdravega okolja, ohranjanje podeželja ter seznanjanje mladih s postopki pridelave in predelave hrane. Na ta dan se vsako leto otroci v šolah in vrtcih veselijo Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Letošnji  pa zaradi trenutnih epidemioloških razmer ne bo potekal v šolah in vrtcih.

Če je le možno, skupaj z vašimi otroci obeležite Dan slovenske hrane in si pripravite Tradicionalni slovenski zajtrk v krogu družine in vaših bližnjih in si oglejte kratko video predstavitev o tem, kje in kako nastaja hrana za TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK.

Povezava:

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)