Zadnji septembrski teden smo se učenci in učitelji trudili, da bi v šolo prihajali na trajnosten način. Pred aktivnostjo smo ugotovili, da v šolo na trajnosten način že prihaja 75 % učencev, mi pa smo si zadali cilj, da bi ta delež povečali vsaj za 7 %. Pri tem nam je pomagala Kokoška Rozi, ki so jo učenci dobili za vsak trajnosten prihod v šolo in tudi za popoldansko hojo, z njo pa se bodo v naslednjem tednu igrali družabne igre. Učenci so spodbudo vzeli zelo resno in ob koncu tedna smo ugotovili, da smo trajnostne prihode v šolo povprečno povečali kar za 18 %. Na naš najboljši dan je v šolo trajnostno prišlo kar 97 % vseh učencev šole. Pri tem nam je bil v veliko pomoč tudi Pešbus, ki je poskrbel za spremstvo mlajših učencev.

Zahvala gre tudi staršem, ki so nas podprli pri opustitvi prevoza z osebnim avtomobilom. Želimo si, da bi trajnosten način prihoda v šolo postal naša navada.

Koordinatorica projekta Trajnostna mobilnost
Jana Oblak

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji. 

 

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)