V torek, 15. 3. 2022, so se učenci razredne stopnje matične in podružničnih šol odpravili v Ljubljano na kulturni dan.

Najprej so si ogledali nekaj zanimivosti Ljubljane, potem pa so si v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma ogledali izjemno glasbeno predstavo.

Skozi simfonično matinejo so nas popeljali Orkester slovenske filharmonije, avtor besedila in scenarija Andrej Roznam Roza, ki je odigral tudi vlogo škrata Škrtaclja, dirigent Tilen Draksler ter baletni plesalci Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani, ki so nam odplesali pravljico o skrivnostih glasbenega sveta.

Skozi pravljične dogodivščine smo spoznali orkestrski zvok, različnost inštrumentov in inštrumentalnih skupin ter osnovne elemente glasbe. Spoznali smo odlomke skladb, ki so jih napisali znani skladatelji Čajkovski, Bizet, Grieg in Dvořák.

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)