V četrtek, 6.2.2020, smo imeli kulturni dan. Prva triada se je odpravila v Žiri. Tam smo si najprej v kinu ogledali film Jamski človek. Film je postavljen v prehod iz kamene dobe v dobo kovin in govori o prijateljstvu, vzajemnem sodelovanju. Tudi v tem filmu dobro premaga zlo in za junake filma ima zgodba srečen konec.

Nato smo si stavbi nekdanje šole, ki je danes preurejena v muzej, ogledali postavljene muzejske zbirke, zgodovino čevljarstva ter poslušali dve pravljici o življenju na Žirovskem nekoč.  Ob poslušanju pravljic smo videli, s čim so si ženske krajšale čas v dolgih zimskih večerih (klekljanje in pletenje).

Zadnja točka ogleda je bila tovarna čevljev Alpina Žiri. Vodiči so nas vodili od priprave materialov, preko proizvodnje do končnega izdelka. Za učence je bil ogled tovarne zanimiv.

Nataša Čadež

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)