V torek, 22. oktobra 2019, so učenci 7. razreda odšli na kulturni dan v Žiri. Ogledali so si gledališko predstavo Martin Krpan, ki so jo postavili na oder žirovski osnovnošolci in DPD Svoboda Žiri. Zdela se jim je domiselna, zabavna in dobro odigrana. Nato so se sprehodili do spominske table v Maršaku, ki je posvečena Leopoldu Suhodolčanu, saj je na tistem mestu nekoč stala njegova rojstna hiša. Tam je preživel otroštvo do šestega leta. Učenci so prebrali nekaj odlomkov, v katerih so omenjene Žiri, in izpolnili učni list z biografskimi podatki o priljubljenem slovenskem pisatelju. V programu je bil tudi Muzej Žiri. Poudarek je bil na zbirki o čevljarstvu in zgodovini Žirov, nekateri pa so imeli še čas za ogled filma o Rupnikovi liniji in perišča pod Žirkom. Večina učencev doslej ni poznala ne muzeja ne mesta rojstne hiše Leopolda Suhodolčana, pa tudi izvrstnega ugledališčenja Martina Krpana, zato se jim je dan dejavnosti zdel zanimiv in poučen.

(Skupno 196 obiskov, današnjih obiskov 1)