Devetošolci so imeli v petek popoldne in soboto dopoldne intenzivne priprave na odpravo.

V petek so predelali orientacijo in načrtovali pot za sobotni pohod ter se seznanili z ukrepi prve pomoči.

Priprave so sovpadle z začetkom popoplavne obnove spodnjih prostorov vrtca. Vse štiri spodnje vrtčevske igralnice so že bile izpraznjene, zato so se iz šole preselili v vrtec. Tam so sami skuhali okusno večerjo, postavili šotore in se družili ob plesu in igri ter gradili skupinsko dinamiko.

V soboto jih je čakal še skoraj 3-urni pohod v okolici šole. V štirih skupinah so se podali na pot z zemljevidi in kompasi, tudi tokrat v tradicionalnem vremenu, dežju, na višjih delih pa jih je pozdravil sneg.

MEPI-jevci so tudi tokrat pokazali, da so sposobni samostojno poskrbeti zase, da imajo veliko pozitivne energije in vsi komaj čakajo na poskusno in končno odpravo.