V četrtek, 8. septembra 2022, so se učenci 8. razreda ob 8.20 z avtobusom odpravili z Blat.

Peljali so se v Ljubljano, kjer so na sprehodu med zanimivimi stavbami poslušali njihove opise, ki so jih pripravili učenci sami. Predstavili so Cankarjev dom, Križanke, Slovensko filharmonijo in Opero, ki so jo tudi obiskali. Po baročno okrašenih sobanah so se odpravili v garderobe, kjer so odložili svojo prtljago, nato pa so se odpravili v dvorano in se posedli na svoje sedeže. Ogledali so si zelo zanimivo in duhovito operno predstavo z naslovom Ljubezenski napoj, ki govori o neuslišani Nemorinovi ljubezni, ki na koncu s pomočjo ljubezenskega napoja (vsaj tako misli) osvoji prelepo Adino.

Po koncu predstave so se do avtobusa odpravili z dežniki, saj jih je ujel dež. Na Blata so prispeli ob 15. uri. Vsi so se domov odpravili veseli, nekateri malo bolj, drugi malo manj, tako kot bodo tudi nekateri opero še obiskali, drugi pa morda nikoli več. Vsi pa so prejeli novo in zanimivo izkušnjo.

Ajda Kržišnik, 8. c

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)