Našo šolo je v letošnjem šolskem letu doletela posebna čast, saj je bila povabljena v košarkarsko ligo NBA Junior. To je tekmovanje, ki poteka po vzoru najmočnejše košarkarske lige na svetu, v Sloveniji pa se je prvič igrala lansko leto.

V ponedeljek, 11. novembra, je bil v Ljubljanskem parku trampolinov WOOP opravljen NBA Junior draft. Na njem so predstavniki šol žrebali, katero NBA moštvo bodo zastopali v ligi. Ožbej Oblak in Jakob Kokalj sta izžrebala ekipo Chicago Bulls, kar pomeni, da bo OŠ Ivana Tavčarja v tekmovanju, ki se pričenja 24. 11., nastopala v imenu NBA moštva, kjer je v najboljših časih igral tudi najslavnejši košarkar vseh časov – Michael Jordan.

Naše košarkarje v kategoriji U13 čakajo 4 turnirji. V primeru, da bodo uspešni, se uvrstijo v končnico tekmovanja. Končni zmagovalci lige NBA Junior na koncu prejmejo prstane, prav tako kot zmagovalci profesionalne lige v ZDA.

Našim fantom želimo uspešno sezono in veliko košev!

Jaka Trček

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)