Zaključili smo s prvo vožnjo Pešbusa, ki je potekala od 27.9. do 1. 10. 2021. Triintrideset učencev od 1. do 5. razreda se je »vozilo« s Pešbusom na treh različnih relacijah. Veseli nas, da veliko otrok tudi sedaj hodi v šolo peš. S tem krepijo svoje zdravje in so mobilni na trajnostni način. 

Spet se moram zahvaliti vsem delavcem šole in vsem spremljevalcem, ki so pripomogli, da je Pešbus lahko vozil.

V mesecu maju bomo izvedli drugo vožnjo in takrat boste zopet vabljeni, da se ji pridružite.

Koordinatorka projekta: Mojca Mezeg Drmota

Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano. Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)