Člani planinskega krožka OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas smo se v četrtek, 30. 1. 2020, izpred šole odpravili na zimski nočni pohod na Javorč.

Od šole smo odšli proti Mihevku, kjer smo zavili na gozdno stezo. V začetku je bilo še dovolj svetlo, da smo hodili brez lučk, nato pa jih je bilo zaradi varnosti in ker ni bilo lune treba kaj hitro prižgati. Na čistini  smo jih ugasnili in opazovali ozvezdja, ki so se videla na nočnem nebu.

Po dobri uri in pol hoje ter vmesnem postanku z manjšo malico smo prispeli do bunkerja, kjer smo imeli vajo s kompasom. Učenci so se morali pravilno orientirati, slediti navodilom učiteljice, tako da so potem našli skriti zaklad.

Na poti navzdol se je pokazala prednost dobre obutve in priročnost hoje s palicami ter pomembnost dobre svetilke.

Po dobri uri prijetnega spusta smo prispeli na Žirovsko stran, kjer so nas na Selu čakali starši.

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji. 

 

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)