V ponedeljek, 13. januarja 2020, je bil za 7. in 9. razred organiziran plesni športni dan. Delavnice je pripravila plesna šola Studio Ritem. Od 8.20 do 11.30 so potekale vaje za posamezne oddelke po učilnicah in v telovadnici. Potem pa so v dobri uri v telovadnici predstavili plese, ki so jih usvojili v tem dopoldnevu. Učiteljice so pripravile koreografije za sedmošolce: Familiar – Liam Payne, Sucker – Jonas brothers, Gibberish – Max. Devetošolci pa so vadili Hola Senorita – Maluma, Dance Monkey – Tones and I, Con calma – Daddy Yankee. V telovadnici so plesali skupinske plese: 9. razred Migi – Trkaj in 7. razred Goodbye – David Guetta. Vsi skupaj pa so zaplesali Toy – Neta.

V nekaj urah so se učenci naučili veliko plesov in razgibali celo telo, saj so bili gibi raznoliki in so vključevali celotno telo. Ali veste, da je ples ena od dejavnosti, ki zelo pripomore k boljšemu spominu in koordinaciji misli z gibom? Za zaključek se spomnimo še misli Marthe Graham: Ples je skrivnostni jezik duše. Torej – čim več plesa za srečno in aktivno življenje.

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji. 

 

 

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)