• Letno: 35 ur
  • Tedensko: 1 ura

Računalniška in digitalna pismenost je v enaindvajsetemu stoletju ena izmed ključnih kompetenc.

 

Multimedija je predmet, ki spada v sklop naravoslovno-tehničnih predmetov. Namenjen je učencem 8. razredov.

Učenci bodo spoznali  osnovno strojno in programsko opremo računalnika, potrebno za izdelavo računalniške multimedijske predstavitve. Spoznali se bodo z različnimi mediji, ki so potrebni pri iskanju podatkov.

Učenci bodo pri predmetu multimedija izvajali več različnih vaj s področja multimedije.

Najprej se bomo naučili kako obdelati slike z raznimi programi ter kako narediti animirano sliko. Potem bomo na kratko ponovili urejevalnik besedila (Microsoft Word) in se naučili kako urediti seminarsko nalogo (kazalo, številčenje – da na določenih straneh ni oštevilčeno …). Nadaljevali bomo z izdelovanjem filma v programu Movie Maker. Pogledali si bomo kako v Power Pointu animiramo predmete (naredili bomo igrico) in kako naredimo dobro predstavitev. V programu Microsoft Excel bomo urejali podatke in risali grafe.

Učenci bodo tekom leta spoznali osnove varnosti in etike na internetu. Ves čas bodo uporabljali spletno učilnico.

Za konec pa se bomo naučili še nekaj osnov programiranja.

Učenci pridobijo ocene na različne načine (teoretični del – ob pomoči računalnika, z oddajanjem tedenskih kratkih nalog, z izdelavo seminarskih nalog).

Učiteljica: Mojca Mezeg Drmota

(Skupno 216 obiskov, današnjih obiskov 1)