• Letno: 32 ur
  • Tedensko: 1 ura

Računalniška in digitalna pismenost je v enaindvajsetemu stoletju ena izmed ključnih kompetenc.

 

Računalniška omrežja je predmet, ki spada v sklop naravoslovno-tehničnih predmetov. Namenjen je učencem 9. razredov.

Učenci se bodo pri predmetu seznanili z računalniškimi omrežji in podrobneje spoznali internet. Spoznali bomo programski jezik HTML, ki je osnova vsem urejevalnikom spletnih strani. Naučili se bomo, kako postaviti in ustvariti zanimivo, dobro in uporabno spletno stran. Ko bomo spoznali osnove, bodo učenci ustvarili svojo spletno stran v Beležnici s pomočjo HTML ukazov, kasneje pa še s spletnim orodjem Google spletna mesta (Google Sites). Pogledali si bomo tudi delček tistega, kar nam omogoča program Microsoft Excel (uporaba različnih funkcij, filtrov, …).

Učenci bodo tekom leta spoznali osnove varnosti in etike na internetu. Ves čas bodo uporabljali spletno učilnico.

Za konec bomo še malo programirali.

Učenci pridobijo ocene na različne načine (teoretični del – ob pomoči računalnika, z oddajanjem tedenskih kratkih nalog, z izdelavo seminarskih nalog).

Učiteljica: Mojca Mezeg Drmota

(Skupno 201 obiskov, današnjih obiskov 1)