• Letno: 35 ur
  • Tedensko: 1 ura

Računalniška in digitalna pismenost je v enaindvajsetemu stoletju ena izmed ključnih kompetenc.

Urejanje besedil je predmet, ki spada v sklop naravoslovno-tehničnih predmetov. Namenjen je učencem 7. razredov.

Pri predmetu urejanje besedil učenci spoznajo računalnik. Najprej si pogledamo razvoj računalnika, nato pa še zgradbo, delovanje in uporabo računalnika. Nato sledi praktični del, in sicer urejanje besedila z urejevalnikom besedil Microsoft Word. Učenci se naučijo shranjevanja, kopiranja, oblikovanja, dodajanja slik, grafikonov, tabel, samodejnega kazala … Naučili se bodo tudi poiskati podatke na spletu in jih prenesti v Microsoft Word.

Učenci izdelajo seminarsko nalogo z določeno vsebino in jo predstavijo sošolcem in sošolkam.

Pogledali si bomo kako v Power Pointu animiramo predmete (naredili bomo igrico) in kako naredimo dobro predstavitev

Učenci se bodo tekom leta naučili uporabljati elektronsko pošto in spoznali osnove varnosti in etike na internetu. Ves čas bodo uporabljali spletno učilnico.
Učenci tako pridobijo osnovna znanja, ki so potrebna za uporabo računalnika, ob tem pa se naučijo izdelati seminarsko nalogo, kar pa je nujno potrebno znanje pri kasnejšem šolanju.

Za konec pa se bomo naučili še nekaj osnov programiranja.

Učenci pridobijo ocene na različne načine (teoretični del – ob pomoči računalnika, z oddajanjem tedenskih kratkih nalog, z izdelavo seminarskih nalog).

Učiteljica: Mojca Mezeg Drmota