Učenci 2. b in PŠ Sovodenj se te dni na Medvedjem Brdu učijo v naravi, preizkušajo svoje gibalne sposobnosti ter se med seboj spoznavajo in povezujejo. Prvi dan šole v naravi so se učenci učili o našem čarobnem vesolju, spoznali živalske prebivalce doma Medved in se zvečer z naglavnimi svetilkami pogumno podali na nočno raziskovanje gozda. Drugi dan šole v naravi so streljali z lokom, se igrali različne pastirske igre in šli na daljši potep po okoliških gozdnih poteh. Pot nas je peljala do skrivnostno velike skalne votline. V skali se je z malo domišljije skrival dinozaver. Ustavili smo se na sončnem travniku, kjer smo pojedli sadno malico, nato pa zavili na strmo pot in se prijetno utrujeni vrnili v naš dom. Čakalo nas je presenečenje – skrivnostni spust po toboganu. Nato večerja, za njo pa zabaven plesni večer. Ob glasbi, dobri volji in glasnem smehu smo se pozabavali, zavrteli s sošolci ali z metlo in preživeli še en lep, nepozaben dan.  Ves čas nas spremlja že kar toplo sonce, občasno pa nas pozdravi tudi malo hladnejši veter. Vsi se že veselimo, kaj bomo doživeli naslednji dan.

Zadnji dan šole v naravi smo dopoldne preživeli v gozdu, kjer so si učenci izdelali svoje bivake iz naravnih materialov (veje, listi, storži, vejice …). Če nas kdaj v gozdu ujame nevihta ali tema, se bomo zdaj lažje znašli. Pomembno je, da ostanemo suhi in da imamo nad sabo streho, pa čeprav je ta zgrajena iz vej in listja. Za konec pa so nas čakale zanimive igre za doživljanje gozda. Vsak učenec/-ka je za nekaj trenutek izkusil/-a, kako se gozd doživlja in čuti brez vida, s pomočjo stetoskopa poslušal/-a, kako se po drevesih pretaka sok in z ogledalci opazoval/-a visoke krošnje dreves. Po današnjem dnevu nam je gozd postal še bolj domač kraj, kamor se bomo vedno znova radi vračali.

Učiteljici Barbara in Milka

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)