16. 5. je na šoli potekala prireditev ob zaključku bralne značke.

Udeležili so se je vsi učenci, ki so opravili bralno značko na matični šoli in na obeh podružničnih šolah. Gostili smo prav posebnega gosta in vsestranskega umetnika. Z nami je bil gospod Andrej Rozman Roza.

Mojstrsko se je znašel pred velikim številom otrok in jim na svoj hudomušen način predstavil nekatere svoje pesmi. Tudi prvo, ki jo je napisal za otroke z naslovom Semafor. Učence je začarala tudi njegova Urška in njen »tip« na motorju. Seveda pa ob deževnem dnevu ni šlo brez Marele.

Ob koncu obiska je v knjigo vtisov z zapisom takole strnil misli o branju:

»Po celem svetu hodimo
v pižami in s copati,
nikomur nič ne jemljemo,
pa smo vse bolj bogati,
zato ker so na svetu knjige
in ker znamo brati.«

Barbara Tušek

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)