Letos se je šolskega tekmovanja iz Slovenske glasbene olimpijade udeležilo 6 učenk.

Preizkusile so se v poznavanju glasbene teorije, zgodovine, aktualne tematike ter v slušnemu prepoznavanju inštrumentov, ritmov in različnih zasedb. S prepevanjem umetne pesmi so morale pokazati uporabo pravilne pevske tehnike, interpretacijo in glasovni obseg. Zadnja naloga pa je bila ustvarjanje in izvedba avtorske skladbe. Učenke so dobro opravile zadane naloge. Z različnimi izvedbami svojih skladb so se preizkusile kot skladateljice in tako osvojile bronasto priznanje. Iskrene čestitke naslednjim učenkam: Lauri Raztresen, Janji Frlic, Izzi Bajt, Tini Reberšek in Neži Peternelj. Slednja se je z največ doseženimi točkami uvrstila na državno tekmovanje, kjer je prejela tudi srebrno priznanje. Bravo, iskrene čestitke za tako lep uspeh.

mentorica,
Neža Erznožnik

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)