Letos se je na glasbeno olimpijado sprva prijavilo 6 učenk. Tekom priprav sta se dve učenki odjavili, saj sta imeli še veliko drugih obveznosti. S preostalimi štirimi učenkami smo 10. 2. 2022 izvedle šolsko tekmovanje. Učenke so poleg pisnega testa, ki zajema znanje zgodovine glasbe, teorije glasbe, poznavanje skladateljev in dogodkov aktualnega časa, zapeti še pesem po svoji izbiri ter napisati svojo lastno skladbo. Učenki Juša Benedičič in Ajda Kržišnik sta prejeli bronasto priznanje, učenki Lija Buh in Neža Peternelj pa sta se uvrstili na državno tekmovanje. Tudi letos je državno tekmovanje potekalo na daljavo. 17. 3. 2022 sta se učenki udeležili pisnega dela tekmovanje, pred tem pa smo posnele njuni avtorski skladbi ter skladbi, ki sta jih izbrali za izraženo petje. Nestrpno smo čakale rezultatov, katerih smo se zelo razveselile, saj je Neža Peternelj prejela SREBRNO priznanje, Lija Buh pa ZLATO priznanje na državnem tekmovanju. Čestitke vse udeleženkam za dobro delo in lep uspeh.

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)