V četrtek, 28. 11. 2019, so se učenci od šestega do devetega razreda odpravili v Ljubljano v Cankarjev dom, kjer je potekal knjižni sejem. Niso šli vsi učenci, ampak le tisti, ki opravljajo bralno značko. V treh nadstropjih so se predstavile različne založbe; vsaka je imela svoj prostor, v katerem so bile knjige, delovni zvezki, svinčniki in še veliko drugih stvari. Odvijale so se tudi nekatere prireditve: razgovori s književniki, podpisovanje knjig, kulinarične delavnice in drugo. Srečali smo tudi enega najboljših slovenskih pisateljev Primoža Suhodolčana. Verjetno ga poznate po knjigah o fantu Ranti, ki je bil tako visok, da bi lahko še žirafam zavezoval kravate; o njem je napisal dve knjigi, lahko pa si ogledamo že dva filma o Rantinih dogodivščinah. Knjižni molji naše šole so se s sejma vrnili obloženi z nakupljenimi knjigami.

Lotti Klara Kovačič

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji. 

(Skupno 254 obiskov, današnjih obiskov 1)