Vsakoletni glavni dogodek MEPI-ja je dvodnevna odprava v naravi.

Ker morajo udeleženci pri tem biti povsem samostojni in samooskrbni, se je na to treba temeljito pripraviti. Letos smo po korona premoru skupaj z OŠ Poljane organizirali pripravljalni vikend v Javorjah, kjer so se učenci kalili v socialnih veščinah, prvi pomoči, orientaciji, kuhanju obroka v naravi ter ostalih veščin, potrebnih za brezskrbno ločitev od civilizacije. V soboto so se podali na trening odpravo po okoliških poteh, na kateri so preverjali njihovo znanje orientacije, zmožnost sodelovanja v skupini in primernost opreme.

Vsi udeleženci so se uspešno vrnili na izhodiščno točko in se že veselijo dvodnevne poskusne odprave v aprilu, do takrat pa bodo pridno nabirali kondicijo in uhodili svoje planinske čevlje.

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 2)