Otvoritev fotografske razstave fotokrožka je potekala 1. oktobra 2019 v Knjižnici Ivana Tavčarja v Sokolskem domu v Gorenji vasi. Fotografije razstavljajo osnovnošolci, nekateri avtorji pa so že prestopili srednješolski prag. Najprej nam je otroški pevski zbor zapel pesmico Mavrica pod vodstvom učiteljice Neže Erznožnik. Potem je mentorica krožka Bojana Mihalič Stržinar povedala, da so se imeli zelo lepo, ko so ustvarjali razstavljene fotografije. Motive so šli iskat celo po Piranu, Ptuju in Škofji Loki. Napovedala je še, da bo naslednja tema voda v raznih oblikah od snežink in kapljic do slapov. Na koncu nam je Nik Stržinar zaigral na harmoniki pesem Balerino. Gospa Bojana nas je po otvoritvi in ogledu razstave povabila na zakusko. Na otvoritvi fotografske razstave je bilo veliko ljudi.

Loti Klara Kovačič