V petek, 8. 4. 2022, je bila v športni dvorani slovesnost ob 50-letnici današnje šolske stavbe v Gorenji vasi.

Po šolski himni Naša šola sta približno 360 gostov pozdravila ravnatelj Izidor Selak in župan Milan Čadež. Občinstvo je nagovoril tudi nekdanji ravnatelj Valentin Kokalj. Rdeča nit je bila predstavitev zbornika »Šola na Trati ne sme zaostati«. Urednica Nina Dolenc je pripovedovala, kako je nastajal, in predstavila vsebino. Nekdanje in sedanje učiteljice ter učenca so brali odlomke iz različnih prispevkov. Vmes so nastopali glasbeniki: Uršula Ramoveš z Metodom Bankom, Trio Šefle, učenka Ajda Kržišnik, OPZ Mavrica in MPZ pod vodstvom Neže Erznožnik.

Po svečanem programu so si gostje v šolski galeriji na spodnjem hodniku ogledali razstavo fotografij »Kako je rasla naša šola«. Avtorja fotografij sta Vladimir Simončič Vlastja in njegova žena Hani. Nato so lahko prevzeli zbornike in se družili ob pogostitvi.

Vsi zaposleni so se aktivno vključili v pripravo svečanega večera, tako smo se s skupno močjo poklonili šoli, kot se spodobi za okrogli jubilej. Dokazali smo, da veljajo besede VSE SE DA.

Vabimo vas, da si ogledate enkratno razstavo fotografij in da preberete zbornik.

Lahko si ogledate fotografije prireditve (fotografiral: Vito Debelak)

Nina Dolenc

Objava prispevka v Gorenjskem glasu.

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)