V četrtek, 31. marca, je na naši šoli potekal šolski parlament na temo Moja poklicna prihodnost – Podjetništvo.

Zbrali so se predstavniki oddelkov od 4. do 9. razreda. O podjetništvu so se že prej pogovarjali pri razrednih urah, nato pa o tem poročali na parlamentu. Pogovarjali so se o tem, kako postati podjetnik, kaj za to potrebuješ in kakšen moraš biti, da si kot podjetnik uspešen. Izmenjavali so si mnenja in predlagali res zanimive ter izvirne podjetniške ideje. Vsi udeleženci so se zelo izkazali: svoje mnenje so odlično predstavili in utemeljili, imeli so inovativne ideje za svoja podjetja, dokazali so, da poznajo veliko podjetnikov v svojem okolju. Zelo pomembno pa je tudi, da so obvladali veščine dobrega pogovarjanja: znali so pozorno poslušati drug drugega, niso se prekinjali, spoštovali so sogovorca in njegovo mnenje …

Mentorici šolskega parlamenta Marta Kelner in Andreja Uršič sta imeli težko nalogo, a potrebno je bilo določiti osem učencev, ki so predstavljali našo šolo na medobčinskem parlamentu. Potekal je 12. aprila na OŠ Poljane. Poleg predstavnikov naše šole (od 7. do 9. razreda) so bili tam še učenci gostujoče OŠ Poljane in učenci OŠ Žiri. Srečanje je bilo narejeno na način čajanke. Učenci so po skupinah hodili od mize do mize, pri katerih so sedeli podjetniki iz našega okoliša. To so bili INO Žiri, Mizarstvo Markelj, Zidarstvo Božnar, Optiweb in Laprina (grafičarna in lepotilnica). Za svojo mizo pa so sedeli tudi ravnatelji vseh treh osnovnih šol ter podravnateljica naše šole. Vsi našteti so odgovarjali na vprašanja učencev in jim dajali različne nasvete za življenje, jim zaupali svojo službeno in podjetniško pot ter jim razložili delovanje svojega podjetja. Vsem sodelujočim učencem bodo nasveti prišli zelo prav na njihovi poklicni in podjetniški poti oz. nasploh v življenju.

Zapisali Neža Šturm, 7. b, in mentorica Andreja Uršič.

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)