Programu šport za sprostitev je v 7. razredu namenjenih 35 ur pouka.

Glavna cilja tega predmeta (poleg telesnega razvoja, razvoja gibalnih in funkcionalnih sposobnosti) sta prijetno doživljanje športa in seznaniti se z novimi športi , ki jih  pri rednih urah športa ni ali pa jih je zelo malo.

V okviru rednega urnika se izvaja: splošna kondicijska priprava, badminton in namizni tenis. Nekaj vsebin se izvaja tudi izven urnika (po pouku ali v soboto) in sicer kolesarstvo, pohodništvo, športno strelstvo in tek na smučeh. Vsako leto se s tem predmetom udeležimo tudi  pokljuškega maratona, katerega cilj je množičnost in prijetno druženje, ne pa dosežki posameznika. S tem pa so povezani stroški: prevoz na Pokljuko (6 EUR), športno strelstvo (2 EUR) in pohod v visokogorje (6 EUR).

Pouk poteka skupaj za učence in učenke.

Športni pedagogi

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)