Programu šport za zdravje je v 8. razredu namenjenih 35 ur pouka.

Program je namenjen nadgradnji tistih vsebin rednega pouka športa, s katerimi lahko vplivamo na zdravje in dobro počutje (splošna kondicijska priprava, atletika, košarka, nogomet, odbojka). Vsebina in izpeljava predmeta omogočajo spoznavanje različnih vplivov gibalnih dejavnosti na zdravje, razumevanje pomena telesne in duševne sprostitve, nadomeščanje negativnih učinkov sodobnega življenja ter pridobivanje znanj, ki učencem omogočajo, da si v prostem času izberejo sebi primerne športne vsebine in obremenitve.

Pouk poteka skupaj za učence in učenke.

V okviru tega predmeta se vsako leto udeležimo ljubljanskega maratona (konec oktobra – sobota). Osnovni namen naše udeležbe je množičnost in druženje, ne pa tekmovalni dosežki posameznika. S tem pa so povezani tudi stroški prevoza, ki znašajo približno 6 EUR.

Športni pedagogi

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)