V letošnjem šolskem letu se je OŠ Ivana Tavčarja pridružila Nacionalnemu mesecu skupnega branja z namenom, da tudi mi prispevamo k prepoznavanju pomena bralne pismenosti in bralne kulture na nacionalni ravni in v zamejstvu. NMSB 2023 je posebno pozornost namenjal promociji nacionalnih projektov za spodbujanje branja in bralne pismenosti v domačem in mednarodnem prostoru, branju strokovne in stvarne literature ter medgeneracijskemu branju.

Na matični šoli in na podružnicah smo v oktobru v vseh oddelkih brali poučne knjige in revije ter brskali za zanimivimi, nenavadnimi, neverjetnimi podatki, ki jih do sedaj učenci niso poznali. Učenci so v razredih ali v knjižnici podatke predstavili v obliki »ali veš« in jih zbrali na plakatu. Obenem so se učili navajanja virov in literature. Vsi oddelki so se zelo potrudili, tako da smo plakate zbrali in obesili v avli šole. Med prebiranjem le-teh lahko učenci tudi med odmori nabirajo novo znanje.

Barbara Tušek, knjižničarka