V sredo, 14. 2. 2024, smo sedmošolci imeli kulturni dan. Na Loškem odru smo si ogledali gledališko predstavo Butalci 2.0.

Humorne zgodbe Butalci je napisal Fran Milčinski. Uprizoritev na odru je sestavljena iz več dejanj. Za Butalce je značilno, da niso bili ravno pametni. Pameti niso uporabljali tudi takrat, ko so odšli na pot na Hrvaško, ter so se vedno vračali prenočit domov, torej niso nikoli opravili svoje poti. Vsaka zgodba, ki so jo predstavili igralci, je bila smešna in zabavna. Oblečeni so bili preprosto, v staromodnih oblačilih. Na odru smo lahko videli nevsakdanje rekvizite, ki so jih uporabljali v starih časih. Po več kot uri dolgi predstavi smo igralce nagradili z velikim aplavzom. Po vrnitvi v šolo smo se z učiteljicami pogovarjali in reševali dodatne naloge o gledališki predstavi.

Maruša Frelih, 7. c