Ivan Tavčar se je rodil 28. avgusta 1851. Torej bi v »Tavčarjevem letu« praznoval 172. rojstni dan.

Osnovna šola v Gorenji vasi, ki ponosno nosi njegovo ime, je v torek, 29. 8. 2023, pripravila interno prireditev, s katero so velikega Poljanca dostojno proslavili.

Na začetku je zaposlene, predstavnike občine in novinarki pozdravil sam Ivan Tavčar, sledil je nagovor ravnateljice Nataše Grom. Učiteljici Andreja Uršič in Nina Dolenc sta se osredotočili na predstavitev pomena Ivana Tavčarja za Poljansko dolino in širše. Prebrali sta odlomka iz njegovih književnih del o navezanosti na domačo zemljo in ljubezni. S kitaro ju je spremljala Neža Erznožnik. Najzanimivejši je bil drugi del prireditve, v kateri sta se srečala Ivan Tavčar (Janez Čadež) in Ivan Cankar (Damjan Debevec) in zaključila z zdravico, ki so se ji pridružili vsi prisotni, ter skupaj nazdravili Ivanu Tavčarju.

Tako se je tudi OŠ Ivana Tavčarja s poučno in sproščeno proslavo pridružila prireditvam v Tavčarjevem letu.

Nina Dolenc

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)