V šolskem letu 2013/14 nadaljujemo s projektom Bralna pismenost. Učitelji, učenci in starši so projekt zelo lepo sprejeli, analize dela za preteklo šolsko leto so pozitivne. Ker gre za proces, je smiselno, da z zastavljenimi dejavnostmi nadaljujemo. Učencem prve triade se pri bogatenju Bralnih zvezkov pridružujejo tudi učenci četrtih razredov. Učitelji, ki poučujejo v 2. in 3. triadi, bodo pri delu še naprej uporabljali izbrane bralne učne strategije. Ko jih bodo učenci ponotranjili in tudi samostojno uporabljali, bomo vedeli, da nam je uspelo. Želimo si, da bi vsak učenec našel najenostavnejšo pot do kvalitetnega in dolgotrajnega znanja; pot, ki je njemu pisana na kožo.

Bralno pismenost bomo vsi zaposleni, ob dragoceni podpori staršev, spodbujali ob vsaki priložnosti in z različnimi dejavnostmi. Izvedli smo predavanje za vse starše naših učencev.

Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo. (Mongolski pregovor)

 

Jana Oblak, šolski projektni tim

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)