Učenke in učenci 4. a razreda so v začetku marca pesnili.

Najprej so prebrali veliko različnih pesmi, jih analizirali, nato pa so se sestavljanja verzov lotili tudi sami. Svobodno so izbirali obliko, dolžino in temo pesmi. Nekatere pesmi so vsebovale rime, druge ne. Najboljše izdelke, kar 27 pesmi, ki jih je napisalo 19 učencev, je razredničarka Jana Oblak poslala na 18. mednarodni pesniški festival otroške poezije Dječije carstvo 2024, ki velja za največji, najštevilčnejši in izjemno kakovosten festival poezije učenk in učencev osnovnih šol v širši regiji. Namenjen je otrokom iz Bosne in Hercegovine, Srbije, Hrvaške, Slovenije, Črne gore, Makedonije in Bolgarije. Letos so izmed 4000 prejetih del izbrali 73 finalistov. Iz Slovenije je bilo izbranih 6 finalistov, med njimi tudi učenka naše šole, Meta Selak.

Finalna prireditev je potekala 18. in 19. aprila v Banja Luki. Meta se je dogodka udeležila skupaj s starši. Za svojo pesem Razigrani otroci je prijela priznanje in nagrado za sodelovanje.

Domov se je vrnila polna lepih vtisov, z zbornikom, v katerem je izdana njena pesem, in knjižnimi nagradami.

Meta, iskrene čestitke! Naša šola je ponosna nate.

Jana Oblak, razredničarka 4. a