Pridružili smo se projektu Rastem s knjigo, ki na nacionalni ravni spodbuja bralno kulturo.

Projekt skuša sedmošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Vsi učenci v dar prejmejo izvod knjige. Letos je bila izbrana knjiga z naslovom Modri otok, avtorice Irene Androjna.

Učenci sedmih razredov so se udeležili treh aktivnosti. Obiskali so Krajevno knjižnico Gorenja vas v Sokolskem domu, kjer jih je knjižničarka Romana Hafner popeljala med knjižne police. Prejeli so knjigo Modri otok, ki jo bodo brali za domače branje. V šoli, v računalniški učilnici, jih je knjižničarka Bernarda Buh naučila poiskati gradivo s pomočjo COBISS-a, v šolski knjižnici pa so učenci osvežili znanje postavitve knjižničnega gradiva, spoznali so Biblos, sBiblos, Digitalno knjižnico ter osnove avtorskih pravic.

Barbara Tušek,
knjižničarka