December je bil prazničen tudi v šolski knjižnici.

Učenci so lahko sodelovali pri različnih aktivnostih. Posebno zjutraj pred poukom je bila knjižnica čisto polna. Učenci so delali domače naloge, plakate, si izposojali knjige, brali, se učili za ocenjevanja, vadili za tekmovanje v hitrih lončkih, sestavljali praznično vasico …

Četrtošolci so v knjižnici prisluhnili pravljici Želja, nato pa so v voščilnice zapisali voščilo svojim domačim.

Učenci na razredni stopnji so v razredih razmigali svojo domišljijo z zapisom praznične zabavne pravljice. Nagrada za najboljšo sledi po novem letu. Zelo jih je pritegnilo tekmovanje v hitrih lončkih. Vsak dan so zavzeto vadili v knjižnici in se potem številčno prijavili na tekmovanje, ki je potekalo dvakrat. Učenci z najboljšim časom so bili nagrajeni.

Učence od 7. razreda dalje in zaposlene pa so zadnji teden pred prazniki v knjižnici pričakali tudi bralni paketi presenečenja, ki so si jih lahko izposodili za čez praznike.

Barbara Tušek, knjižničarka