V četrtek in petek, 10. in 11. oktobra, so si učenci prve triade centralne šole v Lutkovnem gledališču v Ljubljani ogledali predstavo Zverinice iz Rezije. Rezijanske zverinice in njihove poučne pravljice, ki so že več kot štirideset let del otroštva številnih generacij, so nas navdušile in nam prinesle duh Rezije. Po predstavi so nam ustvarjalci predstavili še nekaj podatkov o izvoru zverinic, nastajanju predstave ter nam pokazali in demonstrirali različne lutke. Sledil je vzpon z vzpenjačo na Ljubljanski grad, kjer smo imeli organizirano vodenje. Začutili smo utrip življenja na gradu nekoč in si ogledali Ljubljano od zgoraj. Ker smo bili pridni, nismo prebudili zmaja, ki še vedno dremlje pod gradom. Polni vtisov in zgodb smo se z vzpenjačo spustili na izhodišče in se zadovoljni odpravili domov.

Jana Oblak

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

 

 

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)